חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חברות

שתפו את הפוסט

מהו תאגיד? מהי חברה בעירבון מוגבל? תאגיד פירושו יישות משפטית שנוצרה בעקבות חקיקה או חוק או תקנה. חברה בעירבון מוגבל היא תאגיד עסקי שמטרותיו הן רווח, ובו קיימת הפרדה מלאה ומוחלטת בין בעלי המניות לבין החברה.

עיקרה של הפרדה זאת באה לידי ביטוי במהלך פירוק החברה, כאשר חובותיה של החברה אינם מוכלים על בעלי המניות שלה. כלומר, החובות של החברה ישולמו לנושי החברה באמצעות נכסיה של החברה ולא באמצעות נכסיהם של בעלי המניות של החברה ולא באמצעות נכסיהם של בעלי התפקידים הבכירים באותה פירמה.

לחברה, לאותו תאגיד, יש חובות וזכויות שונות ומגוונות למול מדינת ישראל ועליה לציית לחוקים. חברה נולדת כאשר היא נרשמת ברשם החברות ומאותו רגע היא מתחילה לפעול. החובות שלה כוללים ציות לחוקי המדינה כמו תשלומי מיסים, עמידה בתקנות ועוד. הזכויות שלה הן לפתוח חשבון בנק ולהיות בעלת נכסים ועוד.

משרדנו מעניק יעוץ משפטי שוטף לחברות הפועלות הן בארץ והן בחו"ל, הן חברות פרטיות והן חברות ציבוריות. אנו ערוכים ללוות בנאמנות כל חברה, מראשית הקמתה, ולעסוק בכל תחום משפטי הנוגע אליה ועד לפירוקה. משרדנו מטפל החל מהכנת מסמכי ייסוד של החברה, כגון תקנון והצהרת הדירקטורים הראשונים, שומה אצל רשם החברות לצורך קבלת תעודת התאגדות, וכלה בעריכת המסמכים השוטפים של החברה כגון רישום פרוטוקולים של אסיפת בעלי המניות וישיבות חברי דירקטוריון, הכנת דו"חות עבור רשם החברות הנדרשים על-פי החוק (דיווח על העברת מניות, דיווח על הקצאת מניות חדשות, דיווח על שינוי מען רשום וכד´), עריכת הסכמים שונים של החברה עם צדדים נוספים כגון: הסכמי השקעה, הסכמי הלוואה הסכמים עם עובדי החברה ועוד.

על-פי בקשת הלקוח אנו מסוגלים להעניק כמעט לכל עסקה של החברה ליווי משפטי צמוד של משרדנו, על-מנת שנוכל לעמוד לרשותה בכל חלק וחלק של המשא ומתן לקידום העסקה, עד להשלמתה. אנו מטפלים בכל עסקה הן משלב הליכי הגילוי הנאות הנדרשים בין הצדדים לעסקה ועד שהושלמה העסקה במלואה.

ליווי משפטי מקצועי זה, בתחום דיני החברות בעירבון מוגבל הוכיח את עצמו לא אחת אצל לקוחותינו כאשר מנע טעויות או כשלים הן במהלך המשא ומתן והן במהלך החתימה על ההסכמים והחוזים. בנוסף, משרדנו ערוך לעזור לחברה בפן האזרחי ולא רק בפן המסחרי. ביכולתנו לספק את חווות-דעתנו המקצועיות בכל בעיה משפטית שתתעורר לחברה, בין אם מדובר בדיני-עבודה, הוצאה לפועל, דיני-חוזים, דיני-מכרזים, דינים למול הרשות המקומית במסגרתה פועלת החברה ועוד.

אנו נדאג לכך שהחברה תעמוד בכל התחייבויותיה בזמן אל מול הגורמים השונים כגון רשם החברות, הרשות לניירת-ערך והצד השני לעסקה, וכן נדאג לאכיפת כל זכויותיה במלואם ובזמן.

חשוב לציין, כאשר עוסקים בנושא של דיני חברות את תחום האישיות המשפטית הנפרדת שבין בעלי המניות לבין החברה עצמה. בשל סוגיה זאת במשרד עורכי הדין עמר מתייחסים ברצינות רבה מאוד לכל תחום זה וזאת על-מנת לוודא כי האישיות המשפטית הנפרדת תתקיים תוך שמירה על חוקי המדינה, תקנותיה, נהליה ועוד. רק פעילות תקפה ושוטפת לאורך החיים העסקיים של החברה בעירבון מוגבל, תוך היוועצות שוטפת עם עורכי-דין המומחים בתחום זה, תבטיח כי ב"יום הדין" תמשיך החברה להיות בעלת אישיות משפטית נפרדת וכי נכסיהם של בעלי המניות לא ייפגעו עם קריסה אפשרית עתידית של החברה.

 

צריכים ייעוץ של עורך דין מקצועי?

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

Uncategorized
הכנת חוזים

כל אדם, כל חברה, כל עמותה או אגודה שיתופית פועלות על-פי הסכמים או חוזים. הסכמים אלו הינם בין החברה לבין לקוחותיה או בינה לבין רשויות

גירושין

תחום הצוואות הוא אחד התחומים הרגישים ביותר בעבודתו של עורך הדין. כאשר אדם כותב את צוואתו הוא בעצם מחליט מי מקרב בני משפחתו או ידידיו

צריכים עו"ד?

השאירו פנייה מהירה ויחזרו אליכם בהקדם